Kačeři na dovolené II.: Tisá, Pirna, Děčínský Sněžník

Druhý týden dovolené měl probíhat v podobném duchu, jenom v trochu jiné lokalitě. Přesunuli jsme se do Tisé u Petrovic, kde mají rodiče manželky chalupu.

Jenže člověk míní a příroda mění. Počasí se nám poněkud zakalilo a pěkných dnů zůstalo sotva polovic. K tomu se přidala i určitá únava z předchozího týdne a tak z původně plánovaných výletů zbylo jen torzo.

Do Němec

Jeden plánovaný výlet jsme si ale ujít nenechali. Kromě manželky a dcery jsme do auta naložili ještě babičku a vyrazili jsme do Německa. Konkrétním našim cílem byla vesnice Dorf Wählen poblíž Pirny, kde se nachází malé rodinné zahradní muzeum Kleine Sächsische Schweiz. Byli jsme tu již před pár lety, ale z webových stránek jsme zjistili, že se mezitím na zahradě udály nějaké změny. Navíc dcera tehdy byla ještě dost malá, tak jsme se rozhodli, že si uděláme repete.

Počasí se tentokrát naštěstí vydařilo, takže jsme si dopoledne užili mezi miniaturami (a projeli se miniaturním vláčkem, na nějž jsme si museli vystát asi půlhodinovou frontu) a na odpoledne jsme se přesunuli do nedaleké Pirny, kde jsme si prohlédli především historické centrum města.

Co se keší týče, nebyl to příliš bohatý den. V samotném Dorf Wählenu žádná keš není (pro mě kupodivu). V Pirně jsme se pokusili o dvě: GC1CJ6N Marienkirche jsme nenašli a GC1EA06 Historisches Pirna I - Dominikanerkloster nakonec s dopomocí německé kačerské rodiny ano. Protože se ale odpoledne již chýlilo ke konci, vydali jsme se na cestu k našemu dočasnému domovu. Cestou jsme ještě poblíž česko-německých hranic pobrali GC1H2C3 Grenzcache D / CZ A17 / D8 a tím naše německé kešování skončilo.

Dobrodružství na Sněžníku

Dalším původně plánovaným výletem byl výšlap na Děčínský Sněžník. Jenže tady už počasí výrazně negativně promluvilo do našich plánů. Nakonec se přece jenom zdálo, že by se mohlo trochu vyčasit a že by se výlet mohl uskutečnit. Dcera už s námi jet nechtěla, tak jsme ji nechali s babičkou a dědou na chalupě. Ani manželka nebyla moc nadšená, ale já jsem si výlet vyvzdoroval a ona mě v tom samotného nenechala. Za několik desítek minut jsme litovali oba.

Cesta od parkoviště k rozhledně zpočátku probíhala v pohodě. Pak se ale definitivně zatáhlo a začalo pršet. Byli jsme už nedaleko vrcholové boudy pod rozhlednou, tak jsme tam doběhli. Seděli jsme spolu s asi desítkou dalších turistů v bufetu, pili kafe a hypnotizovali provazy vody, které neustále padaly z nebe dolů. Nebe bylo olověné, kam se člověk podíval, a představa, že by v dohledné době skončil a mohli jsme zase bez úhony vystrčit nos z boudy, se ztrácela v nedohlednu.

V jedné chvíli pršet přestalo. Rozhodl jsem se, že zkusíme najít místní keš GCZ6W7 Decinsky Sneznik a rychle zamíříme k autu. Jenže hint Ve skále nám byl platný jako plešatému hřeben, neboť keš je ukrytá někde v malém skalním městečku, signál byl rozverný a navíc do toho začalo znovu pršet. Záhy mě přestalo bavit prohledávat v dešti jednu skalní dutinku vedle druhé a tak jsme tuhle keš vzdali.

Ještě jednou jsme se vrátili do boudy a při druhém vypnutí dešťových kohoutků jsme neváhali a zbaběle prchli pryč. Nakonec jsme už ani moc nezmokli. Když jsme dorazili na chalupu, tak se najednou vyčasilo a trochu vykouklo i sluníčko. Ale na nějaký reparát už nebylo ani pomyšlení. Takže jediným úlovkem dnešního mokrého dobrodružství byly alespoň turistické vizitky a razítko do turistického deníku.

Kačerská čest

Kačerskou čest tedy nakonec zachraňovalo pár nálezů přímo z Tisé a nejbližšího okolí. Postupně jsme se vydali na GC2Q43Y Rybniky Ustecka - 2. Cihlarsky rybnik, GC30ADZ Rybniky Ustecka - 6. Mlynsky rybnik, GC2TJF7 Pamatne stromy - 8. Lipa v Libouchci, GCVM54 1813 #5 Final, GC2N7YM Kaplicky Ustecka #19 - Varvazov a GCVM0V 1813 #1 Varvazov. Naši dovolenou jsme pak zakončili nádherným úlovkem GC1RCCP Labska kralovna, i když v tomto případě šlo pouze o vyzvednutí finálky, neboť celé putování jsme absolvovali již mnohem dříve.

A pak naše dovolená skončila. Dceru jsme nechali ještě na chalupě a nám nezbývalo, než se vrátit do Prahy a znovu se zapojit do pracovního procesu.

Profily