Zoologická keškobraní

Zoologické zahrady mají zvláštní kouzlo, nejvíc pro děti. Bylo tomu tak za mého mládí a je tomu tak pořád. Protože je nová doba, tak v pražské Zoo můžeme nalézt nejenom zvířátka, ale i kešky. A není jich zase tak málo. Protože máme dceru ve věku, kdy ji zoo zajímá, rozhodli jsme se pořídit si roční rodinnou permanentku. Tím se nám prakticky otevřel svět pražských zoologických keší.

Tučňáci-průkopníci

První keš, kterou jsme začali lovit, byla GC1TEAR ZOO Praha, aneb wherigo Tučňáci na útěku. Z technického hlediska se jedná o počeštěnou a na pražskou zoo napasovanou variantu opensourcové hry. Princip je celkem jednoduchý — hráč omylem vyplaší tučňáky, kteří se rozprchnou po zahradě a tropí neplechu. Úkolem hráče je pak tyto tučňáky najít a dostat zpátky do klece. Při tom musí projít zahradou, plnit jednoduché úkoly a odpovídat na otázky týkající se příslušných zvířat.

Tato hra je však významná z jiného důvodu. Při jejím počešťování se Maxinoha tak navztekal s oficiálním Wherigo Builderem, naprosto tragickou aplikací, že společně se svým švagrem YourSelfem za pár měsíců vytvořili naprosto geniální Urwigo, které změnilo vývoj her pro wherigo v téměř procházku růžovým sadem. Díky Urwigu se na tvorbu wherigo vrhli lidé, které by oficiální builder s úspěchem odradil, a vznikla tak spousta zajímavých her.

První keše

Tučňáci byli první keší, kterou jsme začali lovit, ale vzhledem ke své délce nebyli první keší, kterou jsme v zoo odlovili. Při cestě jsme odlovili ještě pár tradičních — GC2NMPR MEDVEDI - NEVEDI, GC1TVKE Zvirata v ZOO: Zirafa / ZOO animals: Giraffe a také zajímavou Šamanovu GC18Z53 Prague ZOO Camera Cache.

U ní byl trochu problém se splněním teď už dobrovolné podmínky vyfotit se z infostánku a foto odeslat mailem na Šamanovu adresu a připojit k logu. Narazili jsme cestou na dva infostánky, ale oba byly nefunkční. Každý jiným způsobem. Jeden sice vyfotil, ale nefungovala mu klávesnice, takže nebylo jak napsat e-mailové adresy a odeslat. Druhému sice fungovala klávesnice, ale zase chyběla kamera, takže z fotografie opět nic nebylo. Fotografii jsme pořídili až při jedné z dalších návštěv, kdy jsem si všimnul infostánku před hlavním vchodem do zoo. A ten kupodivu fungoval ve všech směrech.

Puzzle mánia

Jako velice zajímavá keš se jevil i další Šamanův počin — GCHW7A Prague ZOO Puzzle Mania. Mám rád takovéto keše, ale protože evidentně vyžaduje trochu času, nechali jsme si ji až na další návštěvu. To jsem byl s dcerou sám a tak jsme postupně procházeli jednotlivá stanoviště a přiřazovali k nim odpovídající obrázky. Narazili jsme až v samém závěru. Jedno stanoviště bylo na nás příliš daleko, tak jsem se rozhodl, že tam nepůjdeme a počkáme si, co na něj zbyde. Jenže ze stanoviště poblíž horního vstupu je staveniště a ani jeden z obrázků jsme tam neviděli. Takže nezbývalo, než to zkusit tipnout.

Když jsem provedl výpočet, finálka ukázala zase docela daleko do hloubi zahrady a ještě navíc to na mapě vypadalo, že to je někde uprostřed výběhu. Neměl jsem už chuť kamsi chodit, když to vypadalo, že to není správné místo. Jeli jsme tedy pryč. Doma jsem pak ještě několikrát přepočetl souřadnice, ale výsledky byly stejné. Zkusil jsem i zaměnit obě poslední indicie, ale nebylo to o nic lepší.

Při poslední návštěvě mi to nedalo a šel jsem se na vypočítané místo podívat. Opravdu se nacházelo uvnitř výběhu. Ale před ohradou byl objekt, který byl hodně podobný tomu z hintu. Zkusil jsem tedy štěstí, ale keš jsem nenahmátnul. Ještě jsem ohradu obešel z druhé strany, ale tam to bylo ještě horší.

Už to vypadalo, že budu muset projít znovu všechny stage, abych našel chybu. Ale pak jsem použil hlavu — vyškrtal jsem všechny indicie, o jejichž správnosti jsem byl stoprocentně přesvědčen. A zbyly mi dvě, u kterých jsem si až tak jistý nebyl. Zkusil jsem tedy prohodit tyto dvě indicie a znovu spočítat. Tentokrát souřadnice ukázaly mimo ohradu na objekt, který jsem už před chvílí zkoumal. Tentokrát jsem zašátral rukou hlouběji a najednou jsem krabičku držel v ruce.

Uff, dala mi zabrat tedy pořádně, ale nelituji, že jsem si to prošel. Jak už jsem psal výše, takovéhle keše mám rád.

Želvičky, kam se podíváš

Povzbuzen úspěchem jsem se ještě s rodinkou vrhnul na odlov multiny GC282V9 S kym bydli zelvicky. Docela mě překvapilo, v kolika pavilonech se vyskytují nějaké želvy. Takže jsme se hezky prošli a při té příležitosti posbírali indicie. Výpočet finálky i její odlov byl proti puzzle mánii naprosto bez problémů.

V zoo jsme ještě průběžně navštívili GC24GW1 Zvirata v ZOO: Lachtan / ZOO animals: Seal a GC24J14 Zvirata v ZOO: Levhart / ZOO animals: Leopard. Nejsou o všechny krabičky z pražské zoo, ale ostatní jsou v tuto chvíli disablované. Takže máme ještě důvody se sem vrátit.

Profily