Kačeři na dovolené I.: Hronov - 1. Příjezd s komplikacemi

Konečně po dlouhé době jsme se s rodinou domluvili a rozhodli se vyrazit někam na dovolenou. Nikoliv k moři nebo někam do exotických krajin, ale poznávat krásy naší vlasti. Volba nakonec padla na Hronov, odkud jsme si plánovali uskutečnit výlety do různých směrů.

Dočasný azyl nám pro tyto dny poskytl zdá se jediný hotel ve městě — Hotel Prajzko. Hned na úvod můžu uvést, že jsme byli po celou dobu spokojeni, jak s kvalitou ubytování, tak s kvalitou služeb.

Cesta z Prahy do Hronova netrvá tak dlouho, zhruba dvě hodiny. Auto jsme tedy naplnili asi kolem desáté a vyrazili. Ačkoliv jsme jeli až do Hradce Králové po dálnici, nijak jsme nespěchali a jeli si výletním tempem.

Do hotelu jsme dorazili zhruba krátce po jedné hodině. A tady došlo k zásadní komplikaci. Když jsem chtěl recepční dát občanský průkaz, zjistil jsem, že jsem tašku s veškerými doklady zapomněl v Praze. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Bez občanky bych se asi ten necelý týden obešel, ale bez řidičského průkazu už to zavánělo problémy.

Nedalo se nic dělat. Manželka s dcerou se vypravili na prohlídku Hronova a já se podle hesla „znovu a lépe“ vydal zpátky do Prahy pro zapomenuté doklady. Celou cestu jsem si nadával všemožnými způsoby a také se modlil, aby se mi bez dokladů nestala žádná nepříjemnost.

Naštěstí už všechno dopadlo dobře. Domů jsem dorazil bez problémů, vzal doklady a vyrazil zpátky. I když jsem měl z cesty obavy, občerstvení v motorestu u tvrze Hummer mi dodalo potřebnou energii.

Abych si alespoň trochu spravil náladu, zastavil jsem se v Hradci Králové – Kuklenách na odlov kešky GC1417Y Kuklensky kostel. Bylo to naprosto jednoduché a téměř drive-in. Pak už jsem jel bez zastávky až do Hronova.

Takovýhle začátek dovolené jsem si opravdu nepředstavoval. Ale nakonec to vlastně dobře dopadlo a byla to prakticky jediná zásadní komplikace, která nás potkala. Na odpoledne jsem si původně plánoval procházku po Hronově spojenou s odlovem některých místních keší. I na procházku došlo, jen nebyla odpolední, ale podvečerní. Cestou se nám povedlo odlovit keše GC1C6D4 Prdlavka, GC1P29W Zvonice kostela Vsech svatych, včetně nové, v sobotu publikované GC30P3K Jiraskovo divadlo.

Pak už rychle do postele, spát a připravit se na další den a nové zážitky.

Profily