Zdravotní procházky

V následujícím týdnu se udály některé hektické události týkající se mého zdravotního stavu, které vyústily v diagnózy vysoký krevní tlak a zvýšený cholesterol. Z toho důvodu jsem měl za úkol konat zdravotní procházky. Přihřál jsem si tedy geocachingovou polívčičku a spojil je s hledáním keší.

Napravení starých restů

Nejprve jsem pod dojmem nových zkušeností šel vyzkoušet kešku, která nám při prvních pokusech dlouho odolávala - GC1RVN1 Park Chlebovicka - cache. Posadil jsem se na lavičku a nenápadně jsem šátral rukou v místech, o kterém jsem si myslel, že by keš mohlo obsahovat. A tentokrát jsem se nemýlil. Černá krabička od kinofilmu skončila za chvíli v mé ruce. Fajn. Přece jenom z toho geocachingu něco bude.

Cestou na vyšetření do prosecké polikliniky mi to nedalo a odlovil jsem společně s manželkou GC162B6 Strizkov Station. Moc se mi nechtělo věřit, že by byla umístěná tam, kde nakonec byla. Tady se to přece musí hned provalit, říkal jsem si. Ale skrýš je umístěná velmi fikaně, takže to asi může fungovat i po delší dobu. Nebudu tady prozrazovat víc, a to ani v podobě zašifrovaného textu.

Lovy beze zbraní

Ještě v pondělí navečer jsme se vypravili na GCX2NG sysel cache/suslik cache [byla šikovně uložená pod stříškou informační cedule] a při té příležitosti jsme odlovili poblíž stanice metra také GC1QMW7 Metro Letnany.

V pátek a neděli jsme si pak vyrazili na trošku delší procházku. Dcera na kole a já za ní pěšky (manželka byla, bohužel, v práci). V pátek jsme udělali asi šestikilometrový okruh, při kterém jsme nejprve odlovili GC1G26A Cesky sen, potom GC1K6B4 Lesopark Letnany / Forest park Letnany a na závěr jsem se vrátil na Starou náves dokončit rest GC18N42. Keška byla šikovně ukrytá na podobném místě jako v parku Chlebovická.

Nedělní okruh byl delší - podle internetové mapy asi devět kilometrů. Nejprve jsme se vypravili odlovit GC1NYYF Vrana. Kousíček za Letňany jsme se vyškrábali na jeden z kopců, ze kterého jsme se mohli rozhlédnout do kraje. Z krabičky jsme si vzali kamínek pro dceru a místo něj jsme tam vložili magenetický obrázek Burnse ze Simpsonových (myslím, že tohle byl opravdu fair trade).

Pak jsem si uvědomil, že se můžeme odsud celkem lehce dostat do Čakovic a tady na nás čekaly další kešky. Nakonec jsme si vybrali jednu - GC1KWFF Cakovicky zamek. Projeli jsme se zámeckým parkem až do vzdáleného kouta, kde jsme bez problémů našli strom, který byl vyfocen ve fotohintu a v němž měla být keška schovaná. Ale vyhráno ještě nebylo.

Provozování geocachingu má svá specifika a nepsaná pravidla. Jedno z nich říká, že je potřeba dodržovat velkou obezřetnost. Lidé jsou zvědaví a pokud vytahujete nebo schováváte kešku před zraky někoho nezúčastněného (geokačeři jim přezdívají "mudlové" podle Harryho Pottera), může se stát, že jejich zvědavost bude veliká, kešku objeví a ukradnou nebo zničí. Proto pokud se v blízkosti umístění někdo takový vyskytuje, musí se počkat, dokud nebude vzduch čistý. Hlavně ve městech a jiných frekventovaných místech k tomu dochází poměrně často.

Stalo se nám to, bohužel, i v odlehlé části parku čakovického zámku. Na lavičce, která stála vedle, seděli dva teenageři a randili. To vypadalo špatně. Takoví dokáží setrvat na jednom místě i několik hodin. Odešli jsme kousek stranou, abychom nevypadali, že je šmírujeme, a čekali jsme. Naštěstí jim brzy nejspíš došly cigarety, tak se zvedli a odešli. Sláva. Vrhnul jsem se ke stromu a za chvilku byla krabička moje. Sedli jsme si s dcerou na tu samou lavičku, provedli zalogování, vyměnili cetku, schovali krabičku a přes restauraci nedalekého Globusu zamířili k domovu.

Byl to náročný týden, ale nakonec úspěšný na všech frontách. Celkem devět úspěšných odlovů za jeden týden není tak špatné. A člověk ještě přitom udělal něco i pro svoje zdraví.

Profily