Na koníčky do Čakoviček

Protože naše dcera je zblázněná do koní, občas s ní navštívíme i nějakou tu jezdeckou akci. V sobotu 26. září jsme si naplánovali výlet do Čakoviček, kde se konaly poslední parkurové závody letošní sezóny. Při té příležitosti jsme si naplánovali odlovení několik blízkých keší.

Mezi trubkami

SDC10178a.jpgCestou z Prahy do Čakoviček jsme si vyhlídli dvě z Trubkové série: GC1PNBJ Trubkova serie c.1 a GC1PNBP Trubkova serie c.2. Série se týká teplovodu z mělnické elektrárny do Prahy. Číslo 1 jsme nalezli bez problémů - auto jsme zaparkovali vedle silnice a pěšky jsme se vydali na místo, kam nás vedla šipka navigace. Pak stačilo vlézt mezi dvě trubky teplovodu a dobře se dívat.

S číslem 2 byl trošku větší problém. Sice nás navigace přivedla na místo téměř přesně, ale ať jsem koukal, jak jsem koukal, ať jsem šahal, jak jsem šahal - nic. Zkoušeli jsme tedy i sousední pilíře, kde už navigace ukazovala několik desítek metrů, ale bezvýsledně. Když už to vypadalo na neúspěch, ještě jednou jsem zaměřil zrak na pilíř, který souřadnicím odpovídal nejpřesněji. A najednou se mi zazdálo, že nahoře vidím útvar, který jako by tam nepatřil. "Mám ji!" zvolal jsem. Jenže ruka byla krátká, nedosáhl jsem. To také bylo příčinou toho, proč jsem kešku nenašel už prve. Ještě, že jsme s sebou měli naši geodceru. Vysadil jsem ji do výšky a ona vytáhla kešku. Ulevilo se mi. Našli jsme! Zalogovali jsme a stejným způsobem jsme krabičku zase ukryli.

Bonusová smůla

V obou krabičkách se skrývaly indicie pro vyluštění souřadnic bonusové kešky ze série - GC1PNBW "Trubkova serie" BONUS. Souřadnice jsme vyluštili, ale již jsme neměli čas ji odlovit. Nechali jsme si to tedy na příště. Jenže po nějaké době jsme zjistili, že tato keš byla ukradena a je tedy disablovaná. Tento stav zatím v okamžiku psaní tohoto článku trvá. Tak snad vlastník provede co nejdřív její aktivaci, abychom mohli celou sérii dokončit.

Zákusek v Drive-Thru

Na parkuru v Čakovičkách jsme se dobře pobavili. Po jeho skončení jsme si dopřáli v místním Drive-Thru zákusek. Ne, nejednalo se o KFC ani McDonald's, ale o keš GC1GRMF Drive Thru Cakovicky. Čekala nás multina s pěti stanovišti a šestou finálkou, která nás provedla po této obci. Místo "drive thru" jsme si z toho ovšem udělali "walk-thru" a pěkně se prošli. Na konci nás čekala dle mého názoru vtipně ukrytá keška [u kořenů stromu pod špalíkem maskovaným jako jeden z kořenů] coby odměna za naše snažení.

Hořká pachuť

Úkryt finálky mi přišel vtipný a dost nenápadný pro někoho, kdo neví, že tam má něco hledat. Proto mě docela nepříjemně překvapeno, že asi za týden po naší návštěvě byla keš odcizena, což jsem se dočetl na webu geocachingu. Kontrolou logu jsem zjistil, že jsme byli poslední, kdo ji logovali. Začal jsem v hlavě přemítat, jestli jsme ji opravdu dobře schovali a jestli jsme nepřispěli k jejímu odhalení nenechavými mudly. Vzhledem k tomu, že to byl první takový případ, kdy by někdo keš ukradl po naší návštěvě, tak to snad byla jenom shoda okolností.

Profily