Pracovní keše II.: Roztylská anabáze, část první

Ke druhé várce "pracovních" keší jsem se dostal záhy, když jsem z pracovních důvodů potřeboval navštívit oblast Chodova a Roztyl. Tentokrát jsem se na odlov vypravil i se svou ženou, která měla volno a rozhodla se mě doprovodit.

Začali jsme hned po ránu keší GC1FAGA CENTRUM CHODOV. Krabička je umístěná poblíž Obchodního centra Chodov (a tím pádem i poblíž stanice metra), zároveň je však trošku bokem. Schovka je to pěkná, vtipná a dá se říci, že i nenápadná. Ukazuje se, že už máme svoje zkušenosti, protože příliš netápeme a za použití hintu nalézáme bez větších problémů. [Ze země kouká černé víčko - odšroubujeme ho a pod ním se skrývá cíl našeho snažení.]

Most beznaděje

Do začátku pracovní návštěvy ještě zbývá několik minut, tak se vrháme na blízkou GC12PK7 Prozatim nepojmenovany most / To be named bridge. Nenecháme se zviklat náročností 3. No řekněte sami - jaká může být náročnost 3 u obyčejné tradicionálky a ještě k tomu na mostě?!

Poměrně brzy jsme se dostali k místu, kde nám navigace ukazovala 0 metrů. No, to je sice hezké, ale kde tedy ta keš může být. První nápad - [podíváme se do kanálu] - šmátrám, šmátrám, nic. Chodíme po mostě, nakláníme se, nic. Co nám říká hint? "[THS]". Uf! Co by to tak mohlo být? [Technicko hospodářské služby?] To je nadějná úvaha. Mohlo by se to objevit třeba na víku nějakého kanálu. Ale pořád samá voda. Již začínám chápat tu náročnost.

Čas se taky krátí, za chvilku budu muset toto místo opustit, byť bez nálezu. Nechce se mi. Sejdeme po schodech dolů. Tady je taky vzdálenost 0, výška nerozhoduje. Zespoda pod schody se v rohu mačká igelitová taška. Něco v ní evidentně je. Že by? Tak šup do podřepu, nasunout se co nejdál, natáhnout ruku a šáhnout. Fůůůj! Igelitka je plná starejch rohlíků a kdo ví, čeho ještě, patrně špajzka nějakého bezdomovce. Manželka se ušklíbá a to tam ani tu ruku nestrkala.

Dobře, tak jinak. Poskakuji, abych i se svou výškou dosáhl na hrany umístěné pro mě přece jenom trošku vysoko. Natahuji ruce a snažím se něco nahmatat. Samozřejmě, že se trošku odřu, ale výsledek je pořád nulový. Ten most je zatím nepojmenovaný? Doporučuji název "Most beznaděje" (podobnost s Mysem dobré naděje je opravdu velmi vzdálená).

Zkusíme to tedy naposledy, hezky pomalu a systematicky. A najednou - co je to támhle? Co to vidí mé oči? Není to náhodou pocestnýkeška? Je to pocestnýkeška. Tak tadys byla, mrško, schovaná. Malý váleček, pouzdro od kinofilmu, ale jak dokázal potrápit. Loguji, vracím na místo a s uspokojením odcházíme.

Z logů vybírám tuto poznámku: Tady je jasné, že keš se dá schovat kdekoliv (Kohoutaci). Souhlasím. A tahle dokonce ani nemusela být magnetická.

Doplnění na závěr

Protože jsme nebyli jediní, kdo nepochopil hint, v současné době jej vlastník keše trochu upravil: [THS/Graffiti]. Až zase někdy půjdu okolo, budu se muset dobře podívat.

Profily