Kačeři na dovolené I.: Hronov - 4. Voda, Ida, Ratibořice a Babiččino údolí

Třetí den našeho pobytu v Hronově a okolí jsme se vypravili do Ratibořic a Babiččina údolí. Ale nejprve jsme se zastavili v Bělovsi v bunkru Voda a u pramene kyselky Idy.

Poblíž silnice, po které jsme jezdili z Náchoda do Hronova, leží jeden z bunkrů patřící do Běloveského pevnostního systému — Voda. Kromě toho je tu také docela velké dětské dopravní hřiště, jemuž je věnována jednoduchá drive-in keš GC2EJGV DDH Nachod. Tu jsme si rychle odlovili a vyrazili na prohlídku bunkru.

Ačkoliv nejsem žádný nadšený fanda do vojenství, prohlídka interiéru bunkru byla pro mě zajímavá. Byl jsem překvapen, kolik tu je prostoru a co všechno se sem vešlo. Zaujal mě také dokumentární film o mobilizaci v roce 1938 a co jí předcházelo. Napadlo mě, že dnes by se asi těžko našla mezi obyvatelstvem taková ochota postavit se ve zbrani možnému nepříteli. Bohužel jsme neměli tolik času, abychom mohli navštívit i ostatní bunkry a tím odlovit i multinku, která je jim věnovaná.

Trošku jiný druh vody na nás čekal nedaleko. Jednalo se o prameník kyselky Idy. Pamatuji si, jak jsme tuto minerálku jeden čas kupovali ve skleněných lahvích místo limonády. Minerálce je věnována keš GC2FYNG Ida a Nachodske (Beloveske) Lazne 42. Odlov nám nenadělal příliš práce. Je pravda, že vlastní realizace umístění keše mě poněkud překvapila. Zdá se však, že je asi úspěšná, když za necelý rok je pouze jeden DNF.

Přímo od prameníku Idy jsme pak zamířili do Ratibořic, konkrétně na prohlídku místního zámku. V parku je umístěna keš GC1EYV9 Zamek Ratiborice (Wedding Cache), která je označena jako mystery. Kdysi to byla podmínková keš, ale dnes, kdy už podmínky neplatí, je z ní tradička s nepovinnou podmínkou. Ačkoliv zrovna tahle podmínková keš má celkem hlavu a patu, přesto jsem rád, že už podmínky neplatí. Protože bychom ji asi těžko plnili a bylo by nám líto, kdybychom si tuto keš nemohli odlovit. Při odlovu této keše se mi přihodila taková „veselá příhoda z natáčení“, kterou jsem popsal ve svém logu.

Z ratibořického zámku pak naše kroky vedly, jak jinak, do Babiččina údolí. Průvodcem nám byla další keška, multinka GCYYVA Babiccino udoli / Grandma's valley. Multina je pěkně a logicky postavená, pro nás to ovšem, bohužel, znamenalo vrátit se na start asi kilometr zpátky na místo, kolem kterého jsme již dříve projížděli. Jinak ale bylo všechno bez problémů a samotná krabička je umístěná na zajímavém a odlehlém místě.

No a pak už zase rychle zpátky do hotelu a vyspat se na další den.

 

 

Profily