Besídka žáků zvláštní školy

V sobotu 24.10 jsem se vypravil do svého rodného města na sraz spolužáků gymnázia. Jinak už to ani nešlo, připravil jsem si několik kešek k nalezení.

Ještě před vlastním srazem jsem si naplánoval odlovení tří kešek: GC17TFA Litomysl - Smetanovo namesti, GC17TFJ Litomysl - Toulovcovo namesti a GC1TG14 Katovske remeslo 1:Smutny most/Lugubrious Bridge.

Začali jsme s mým bratrem, který mi dělal taxikáře, na Smetanově náměstí. Chvíli jsme bloumali po okolí místa uložení, ale nic mě nenapadalo. Nakonec se ukázala výhoda domácí přípravy — bratr se pořádně podíval na fotografii ze satelitní mapy, rozhlédl se a identifikoval konkrétní oblouk podloubí. Já už jsem pak uplatnil geocachingovou zkušenost a pod dlažební kostkou jsem vyhmátl černou krabičku od kinofilmu. Upřímně řečeno, umístění kešky není nic moc, spíše byla tak nějak pohozená. Není divu, že v současné době je dočasně mimo provoz, i když to tentokrát není z důvodu ukradení, ale vinou nešikovnosti jednoho kačera. Jsem přesvědčen, že na tak krásném náměstí by se určitě našla lepší místa pro její uložení. No, nevadí, snaha se cení.

Druhá keška na nás čekala na sousedním Toulovcově náměstí. I zde jsme využili domácí přípravy a následně mých, byť sporých, zkušeností. Ač od stejného autora jako předchozí, tentokrát umístění hodnotím jako vtipné. Ve večerním čase bylo náměstí prázdné a mohli jsme tedy v klidu provést zalogování a vrátit kešku na své místo. Obě předchozí keše byly součástí série, jejíž bonusovku jsem si odložil na neděli.

Přímo u budovy restaurace, kde jsme měli sraz, jsem se snažil najít první kešku série o katovském řemesle. Zdálo se, že by s jejím nalezením neměl být problém. Když jsem přišel na místo, zdálo se, že uložení kešky je na snadě. Podpořen hintem "v rohu" jsem se vrhl na kamennou zídku v rohu domu. Zídka obsahovala spoustu uvolněných cihel, ale ani po rozebrání několika z nich jsem keš nenašel. Chvilku jsem bloumal kolem, zkoušel hledat na různých místech, ale tentokrát neúspěšně.

Protože se přiblížila hodina schůzky, musel jsem hledání ukončit. Tato keška mi tedy zatím odolala. Ale mezi svými bývalými spolužáky jsem na to ani nepomyslel.

Profily