Ottománie

Pod dojmem osobního setkání s týmem "ottíků" po eventu ve Strašicích rozhodl jsem se, že odlovíme všechny jejich keše. Tři jsme již odloveny měli, takže zbývaly další tři.

Uprostřed ulice

K odlovu první z nich došlo poměrně náhodou. Když jsem se probíral seznamem ottíkových keší, všiml jsem si, že jedna tradička se nachází nedaleko mé práce - GC23DKC Kes uprostred ulice / In the middle of the street. Nezaváhal jsem a cestou domů jsem se tam zastavil a odlovil. Signál sice trošku lítal a ukazoval několik metrů vedle, ale zkušený geozrak mě neomylně nasměroval na správné místo uložení.

Místo je to poněkud mudlofrekventované, takže při vyndávání a vracení krabičky musely nastoupit maskovací strategie, v tomto případě se jednalo o dlouhý rukáv. Následující bezproblémové nálezy této tradičky ukázaly, že byla úspěšná.

Noční runway

Po odlovu předchozí keše nám z portfolia ottíků zbývaly už jen dvě. Jednou z nich byla GC21115 Letecka-majakova-nocni (runway). Zatím jsme žádnou vyloženě noční keš neabsolvovali, takže se schylovalo k premiéře. Původně jsem chtěl, aby se se mnou zúčastnila celá rodinka, ale nastal problém najít vhodný termín. Dceři začínala škola a manželka mívala odpolední. Nakonec jsem to v pátek 3. září nevydržel a vypravil se sám.

Auto jsem zaparkoval na ztichlé ulici a vydal se do noci na začátek ranveje. S čelovkou na hlavě jsem objevil první naváděcí světlo a vydal se vstříc přistání. Jedno světýlko následovalo druhé, všechno šlo jak po másle. Ani jsem se nenadál a zablýsklo se mi červené světlo, které signalizovalo, že jsem v cíli. Keš ve strážní budce pak byla třešničkou na dortu. Vlastně ne, třešničkou byl pěkně vypasený pavouk křižák, který visel poblíž.

Sudoku

Abychom zkompletovali šestici ottíkových keší, bylo nutné se popasovat ještě s GC21B3G Alicino SUDOKU. Bohužel, sudoku není můj šálek kávy a ani manželka této zálibě nepropadla. Navíc se nejednalo přímo o začátečnickou obtížnost.

Ačkoliv znám webovou stránku, kde je možné si nechat sudoku vyluštit, zrovna v tomto případě se mi podvádět příčilo. Takže mi nezbylo, než vzít do ruky tužku a gumu a začít luštit. Padly na to dva večery. Nakonec se ovšem zadařilo. Hlava mě bolela, byl jsem unavený, jako kdybych znovu obešel Knoflík, ale vyluštil jsem. Cestou z noční ranveje jsem se pak zastavil pro krabičku, což už nebyl vůbec žádný problém.

Mise splněna

A je to. Cíl, který jsme si předsevzali, jsme tímto úspěšně splnili. Všech šest keší, které pro nás ottíci zatím připravili se nám podařilo úspěšně zdolat. Kromě výše zmíněných tří to ještě byla dvě wheriga GC25BGC Kobra11 jede do Prahy a GC2847G Dva proti Risi - Jozef Gabcik #3 a především GC21DRV Truhla Spolku Kacerovskeho, které jsme věnovali samostatný článek.

Moc jsme se při jejich odlovu pobavili a to je to hlavní. Ottíci, děkujem.

Profily

Související odkazy

Stránky týmu ottíků
http://www.kacerem.snadno.eu/