Nestydatá Esmeralda

Co se vám vybaví, když se řekne Esmeralda? Nejspíš, stejně jako mně, přihlouplá mexická telenovela. I pan Gůgl na dotaz vrátí jako první stránky věnované tomuto seriálu. Přitom Esmeralda je například také jedna z postav Smetanovy Prodané nevěsty. Anebo keš. A o tu tady půjde především.

Mise Esmeralda

Abych byl přesný, jedná se o mysterku GC12437 Esmeralda. Ownerku této keše jsme nedávno potkali při dobývání Knoflíku. Je to sympatická mladá dáma, a proto, když jsem zjistil, že vlastní tuto keš, a ještě ke všemu se čtyřkovou obtížností, rozhodl jsem se ji rozlousknout.

Vždy, když čtu listing mysterky, který je tvořen příběhem, snažím se dávat pozor, jestli se v něm náhodou nevyskytují nějaká čísla. Tady jsem narazil pouze na jedno, takže jsem si řekl, že tudy asi cesta nepovede. Jenže, hned v zadání se píše: Z textu odvoďte čtrnáct trojciferných čísel. Takže zpátky k textu a hledat.

No, nebudu nikoho napínat. Nakonec jsem si dal dvě a dvě dohromady a čísla se z listingu najednou začala sypat téměř sama. Ještě nebylo úplně vyhráno, protože je bylo potřeba správně poskládat, ale to už bylo pouze kosmetické doladění. Škoda, že nemůžeme ani napovídat. Ten princip ukrytí čísel je velmi zajímavý. Je pravda, že mi cosi bylo povědomé již při prvním čtení. Když jsem si pak vybavil ještě detaily našeho rozhovoru s ownerkou na Knoflíku, stačil pak jeden jediný dotaz na strýčka Gůgla a bylo téměř hotovo.

Což o to, vyluštěno bylo celkem rychle, jen jsem se nějak stále nemohl dostat na vypočtené souřadnice pro dokončení mise. Až pak jeden hezký zářijový pátek jsem se nechal kolegou zavést na příslušná místa a vypravil se na odlov. Jako nemálo kačerů přede mnou, špatně jsem pochopil z listingu poznámku o mezikeši a vypravil se ji hledat. Neuspěl jsem a ani nemohl, neboť tam prostě již dávno není. Takže na základě azimutu a vzdálenosti vyprojektovat umístění finálky a hurá do toho.

Našli jsme ji celkem rychle, což o to. Jen ta přístupová cesta tedy byla trošku trnitější. Za to ale na místě uložení ukazovala navigace rovných 0 metrů, což se běžně nestává. Esmeraldinu misi jsme tedy nakonec úspěšně dokončili a každý z nás se vypravil směrem k domovu.

Nestydaté zakončení

Bylo mi líto ještě jen tak jet domů, tak jsem se rozhodl, že se cestou zastavím ještě na jedné keši, která mě lákala již nějakou dobu — GCT06X Nestydata. Občas kolem jezdím, ale nikdy jsem si zatím neudělal chvilku, abych se tu zastavil.

Využil jsem tedy příležitosti a vystoupil z autobusu právě dnes. Luštění bylo jednoduché a celkem zábavné. Jen mi to kazili lidé, čekající před vchodem do budovy. Takže místo, abych se mohl přesvědčit opravdu exaktně a, tak říkajíc, na vlastní prsty, musel jsem spíš odhadovat.

Sousoší je to opravdu zajímavé, obzvláště z dálky, kdy není tak úplně jasné, jaká událost se tam odehrává. Mně samozřejmě hned napadlo jedno jediné, i když mi to bylo divné, že by socha s až takovým námětem mohla být takhle veřejně vystavena. Když jsem přišel blíž, zjistil jsem, že je to samozřejmě trošku jinak. I když ne tak moc, opravdu jenom o pár minut. O to víc mě sousoší provokovalo nad ním přemýšlet. Takže jsem tam chvilku stál, díval se na něj a přemýšlel, co nám tím autor na tomto místě chtěl vlastně sdělit. Velice zvláštní.

Zjištěné souřadnice mě pak zavedly relativně daleko, ale krabička tam byla, takže i v tomto případě jsem korunoval snahu úspěchem. No uznejte sami, na páteční rychlovku to je docela slušný výsledek, ne?

Profily

Seznam keší z článku