Nakonec se přece podařilo aneb Když pámbu dopustí, i motyka spustí

V pátek jsem si posteskl, jak jsem byl blízko ke svému prvnímu FTF, ale přece jenom jsem přišel o 10 minut později. To jsem ještě netušil, že hned následující pondělí budu mít naopak velké štěstí. Ale popořadě...

Odpoledne již bylo v plném proudu a už jsem pomalu pokukoval po vhodném okamžiku, kdy to v práci zabalím a půjdu domů. V tu chvíli mi pípla esemeska. Ani jsem se na ni nedíval a hned jsem si otevřel poštu, kam si nechávám posílat geocachingové notifikace. Svítila tam právě publikovaná novinka.

Většinou však bývají buď daleko od domova anebo je tam nějaký jiný zádrhel. GC2RTRQ Vltaviny — hm, to bude někde u Vltavy, radši se podívám. Když se načetla mapa, nevěřícně jsem na ni koukal. To je na druhém břehu Vltavy, kousek odsud! Tentokrát jsem neváhal ani chviličku. Okamžitě jsem zaklapnul notebook (ještě před tím jsem si stačil opsat souřadnice) a vyrazil.

Ale ty nervy! Na zastávce jsem čekal asi čtyři minuty na tramvaj. Pak ta neskutečně dlouhá cesta na Palackého náměstí. Rychle vystoupit a honem za šipkou. Co to však tady vyrostlo? Jakési stany, naštěstí místo uložení keše bylo volné. Rozhlédnout se, jestli není v dohledu nějaký mudla, a rychlým hmatem vytáhnout PET krabičku. Napětím se mi třesou ruce a nějak nemůžu vytáhnout logbook. Nakonec se to podaří. Je to neuvěřitelné — logbook je čistý, netknutý. Moje první FTF je na světě!

Zapsal jsem se na první pozici, krabičku vrátil na své místo a rozhodl se, že si na blízké lavičce počkám na další nálezce. Jak jsem tam tak seděl a nikdo nešel, napadlo mě zavolat kamarádovi, ať už zanechá té práce a rychle vyrazí. Sice okamžitě vyjel, ale měl to poměrně daleko, takže žádné xTF z toho nebylo.

Bylo to však opravdu zvláštní. Jednalo se o tradičku na poměrně frekventovaném místě nedaleko centra v dobré dostupnosti MHD. A přesto jsem uspěl já s FTF 25 minut po publikaci. A STF padlo až po dalších 23 minutách po mě a TTF až po celé hodině od publikace!

Takže na mě byl geokačerský pámbu asi hodný a dopřál mi alespoň jedno FTF do sbírky. Druhý den již bylo vše po staru. Ovíněn úspěchem jsem se ráno po pípnutí GC2RZ1C Kostel sv. Martina v Líbeznicích vypravil ihned autem na lov, neboť to mám opravdu blízko. Tentokrát logování za 28 minut po publikaci stačilo jenom na STF. Holt nezbývá než zase trpělivě čekat na svou šanci.

Profily

Seznam keší z článku