Sherlock Holmes I: Tajemstvi krize

Místo

Start
Czech Republic
49° 52' 26.8212" N, 13° 53' 35.5812" E
Cache
Cache ID: 
GC7F1ZP
Typ: 
Letterbox Hybrid
Velikost: 
Large
Obtížnost: 
3.5
Terén: 
2.5
Nalezeno
Stav nálezu: 
Nalezeno
Nalezeno: 
28.07.2018 14:23
Pořadí: 
2214
Naše hodnocení: 
5

#2214 - 14:23. Původně jsem plánoval návštěvu wigové série u Zbiroha, ale pak mi padl do oka tento letterbox a o změně programu bylo rozhodnuto, Bilbo a Frodo počkají. Důkladně jsem se seznámil s listingem, přibral Fandu199 a vyrazili jsme.

Těch pár negativních dojmů si odbudu radši hned na začátku. Listing působí profesionálním dojmem, proto zamrzí zbytečná přítomnost několika hrubek. Taky jsem očekával větší sepětí údajů z listingu s akcí v terénu. Poctivě jsem si ukládal do paměti různé detaily v domnění, že je budu v průběhu cesty potřebovat. Zbytečně. Taky se do odlovu trošku vloudila jednotvárnost, ale naštěstí byla dvakrát narušena geniálními nápady. Škoda, že těch přerušení nebylo víc. Ale to všechno jsou jenom drobnosti proti tomu zbytku, který se nám velmi líbil.

Nápad a technické zpracování je perfektní. Ačkoliv se jedná po celé trase prakticky o stále stejný postup, způsob "zakódování" souřadnic byl na každé stagi jiný, takže lze obdivovat autorovu invenci. Zajímavá byla i dvě zpestření, jedno bychom nazvali stage 3 a to druhé bylo těsně před finálkou. Hlavně způsob určení finálních souřadnic se nám líbil moc, je to hravé a hlavně člověk zase musí zapojit mozek trochu jiným způsobem než doposud.
Po cestě se nám nevyhnuly slabší chvilky. První nastala u stage 3. Čekali jsme něco jiného a poprvé jsme nebyli v prohledávání okolí důslední, takže jsme neustále zkoumali, kde jsme v odečtení souřadnic udělali chybu. Neudělali, jen se špatně koukali. Nakonec nám pomohl přítel na telefonu, děkujeme. Druhá slabší chvilka následovala hned vzápětí, ale mám takový pocit, že jsme v tom nebyli sami. Pak jsme s dopomocí přítele na telefonu prozřeli a dál to zase šlapalo bez problémů. Poslední slabou chvilku jsme si vybrali při určení finálních souřadnic a opět za ni mohla naše nedůslednost, resp. nepozornost. Část "chytáku" jsme správně odhalili, ale část jsme přehlédli. Díky tomu jsme se ale zase dostali ke kapličce, která je zmíněna ve finálce a kolem které trasa jinak nevede. Je to docela romantické místo. Naštěstí jsme se pohybovali v blízkosti skutečné finálky, dokonce jsme kolem ní šli. No a finálka, to je kapitola sama pro sebe. Naprosto nečekané provedení, které korunovalo celé dílo.

I přes pár drobných výhrad jsem si dnešní putování v stopách Sherlocka Holmese užil. Byl to příjemně strávený čas. Děkuji ownerovi za perfektní přípravu a posílám zasloužený FP.

Profily