Chytry tesar

Místo

Start
Czech Republic
50° 42' 45.6012" N, 14° 29' 33.18" E
Cache
Cache ID: 
GC64Q5F
Typ: 
Wherigo
Velikost: 
Small
Obtížnost: 
3.0
Terén: 
2.0
Nalezeno
Stav nálezu: 
Nalezeno
Nalezeno: 
05.07.2018 14:13
Pořadí: 
2205
Naše hodnocení: 
3

#2205 - 14:13. Když jsem poprvé narazil na listing tohoto wheriga, trochu infantilně mě zaujal na první pohled barvou písma. Ale když jsem si ho přečetl, mé zaujetí se prohloubilo. Vypadalo to, že jeho příběh nabízí trochu hlubší téma, než bývá zvykem. A když se mi podařilo bez větších problémů vyluštit souřadnice startu, bylo jen otázkou času, kdy se na něj vypravím.
Dnes jsem s sebou vzal své geokamarády z týmu Fanda199 a vyrazili jsme směr Dolní Libchava. Zde jsme se vydali vstříc úkolům, které nám wigo přichystalo. Kupodivu jsme se nikde nezasekli a i sbírání nářadí nám nedělalo problém (na základě předchozích logů jsem se trochu obával pily děrovky, ale nebyl důvod). S malou občerstvovací zastávkou jsme se pak propracovali až k finálce.

Co říci k samotnému wherigu? Příběh se mi líbil a pointa byla fakt dobrá. Stejně tak to, co nám wigo nabídlo, nebylo špatné, např. hledání nářadí se mi líbilo. Ale... Kdyby se jednalo o film, řekl bych, že chybělo dramaturgické vedení. Takhle musím konstatovat, že hra obsahuje značnou dějovou disproporci. Většinu herního času se věnujeme přípravným pracím, někdy zbytečně detailním (např. záležitosti kolem traktoru a cesty na statek), a to z pohledu příběhu nejdůležitější je nám sděleno ve dvou dialozích bez možnosti se na tom jakkoliv podílet. Což mně osobně přijde jako škoda. Líbilo by se mi, kdybych jako hráč dostal skutečně na výběr, co nakonec vyrobím a jestli a jakým způsobem se pokusím bratry usmířit. Takto ten kvalitní námět a hlavně pointa poněkud vyšuměly do ztracena. Možná se mýlím, ale dělá to na mě dojem, že autorovi došly nápady, nebo trpělivost. Anebo tak trochu obojí.
Z pohledu keše jsem také úplně nepochopil význam mezistage se vzorečkem pro určení finálky, jinými slovy, proč jsem musel jít na ten kopec, když jsem pak zase hned šel dolů.

Závěrem: Wherigo má zajímavý příběh, dobrou pointu, solidní technické zpracování, ale neumí se "prodat". Nebyl to rozhodně ztracený čas, ale čekal jsem trošku víc. V každém případě ale díky za hru a keš.

Profily