ITZ #03 - Zastavte tmu [ARCHIVED]

Cache
Cache ID: 
GC62538
Typ: 
Wherigo
Velikost: 
Ostatní
Obtížnost: 
5.0
Terén: 
2.0
Údaje
Publikováno: 
20.09.2015

FTF: 
21.09.2015
Benjo5

STF: 
27.09.2015
LLV_TEAM, Demonici

TTF: 
28.09.2015
Petrusak
Počet nálezů: 
Nalezeno
Počet DNF: 
Nenalezeno

Touha vytvořit další pokračování série ITZ nakonec zvítězila a světlo světa spatřil ITZ #03.

Ani on se nerodil úplně lehce. Jedná se sice opět o „remake“ jednoho ročníku rallye, takže místa a logika děje byly dávno hotovy a ověřeny, zpracování přesto kladlo problémy. Tím největším samozřejmě bylo se donutit k práci. Každé wherigo, a tento způsob obzvlášť, je během na dlouhou trať. Tady navíc spojeném s nutností projíždět trasu, která nebyla krátká.

Nakonec jsem však v sobě morální síly našel a na jaře 2015 mohlo dojít k prvnímu betatestu s týmem Fanda199. Výsledek nebyl špatný, ale bylo potřeba udělat několik zásadních úprav. Tou největší bylo podstatné zkrácení trasy. Původní závod rallye končil o něco dál u jednoho zajímavého hradu. Jenže pro wherigo se to ukázalo jako nepříliš vhodné. Nejvíc vadila velká vzdálenost mezi předposledním a posledním stanovištěm. Navíc úkol, který jsem pro cílové stanoviště vymyslel, nebyl až tak zajímavý (a taky se ukázal jako technicky problematický), aby ospravedlnil tak dlouhý přejezd.

Po konzultaci s betatestery jsem se rozhodl, že ITZ #03 ukončím už na původně předposledním stanovišti. Tím se mi ovšem úplně rozpadla koncepce závěru příběhu, který vysloveně vyžadoval účast původně zvoleného místa. Trvalo mi skoro čtyři měsíce, než jsem se s tím srovnal a vymyslel nové zakončení, které by drželo logiku předchozího děje. Nakonec mohl proběhnout druhý betatest ve složení svatyMeluzin, malin.cz, weri.cz a Pavoucek86. Z něj vzešlo jenom pár kosmetických úprav, které už nebylo nezbytné otestovat v terénu.

Takže nakonec jsem keš v sobotu 19.9.2015 poslal ke schválení a k mému překvapení byla hned druhý den večer publikována.

Profily