Cesta tam a zase zpatky

Místo

Start
Czech Republic
50° 11' 15.9612" N, 14° 22' 11.0388" E
Cache
Cache ID: 
GC45YGR
Typ: 
Letterbox Hybrid
Velikost: 
Micro
Obtížnost: 
5.0
Terén: 
3.5
Nalezeno
Stav nálezu: 
Nalezeno
Nalezeno: 
01.04.2018 16:20
Pořadí: 
2171
Naše hodnocení: 
5

#2171 - 16:20. Tato keš mě lákala už dlouhou dobu, ale pořád se mi nedařilo k ní někoho přemluvit a sám jsem jít nechtěl, hlavně kvůli atributu stromu - jak je to výš než metr nad zemí, tak už se mi do toho nechce. Jenže dnes to bylo silnější než já. Manželka byla v práci, dcera se mnou jít nechtěla, mí geocachingoví kamarádi leželi doma nachcípaní, rozhodl jsem se, že vyrazím sám. Však ono to s tím stromem nějak dopadne.

V popisu cesty se píše, že za vesnicí poštěkává Vrrk, ale jeden se zabydlel už na startu. Štěkal jako pominutej, ale když naše skupina (já coby Gandalf a zbytek ve formě imaginárních představ) zmizela za rohem, uklidnil se. Pak nějakou dobu cesta probíhala bez zádrhelů - minuli jsme pumpu, ze stromového vředu jsme vytáhli červa, jemuž jsme prolustrovali počet článků, až jsme nakonec za štěkání již zmiňovaného Vrrka dorazili k závoře.
Zde se to mírně zadrhlo, neboť ve skupině došlo k rozkolu, kterým směrem pokračovat. Po chvilce dohadování nakonec ostatní rádi museli uznat Gandalfovy argumenty a vydat se jím prosazovaným směrem.
Brzy se ukázalo, že měl Gandalf pravdu a cesta zase chvilku ubíhala bez problémů. U zlobří věže sice vznikla pochybnost, jestli číslo, které jsme uviděli, je to správné, ale jiného nenaleznouce, vzali jsme zavděk tímto. U statného dubu to zase nejprve vypadalo, že budeme muset do koruny, ale naštěstí si Bilbo indicie všimnul i ze země.
S odpočinkovým stromem, ani se zvířátkem nebyly problémy, zásek nastal zase až u staré hospody. Asi jsme okamžitě nepochopili instrukce a tak jsme hodnou chvíli hledali jinde. Když už morálka družiny byla na bodě mrazu, tak trochu i řízením náhody dostali jsme se k předposlední indicii.
A tu došlo ke vzpouře. Když trpaslíci zjistili, kam že to TAM máme jít, a došlo jim, že TAM vlastně už jít nepotřebujeme, vyvolali referendum o dalším postupu, které skončilo těsným vítězstvím varianty ZPÁTKY. Trpaslíci si sice chvilku navzájem vyčítali, že někdo z nich musel zradit a hlasovat pro TAM, ale nakonec se shodli na tom, že za to může Kalousek. Později se sice prokázalo, že referendum bylo ovlivněno jak Sarumanem, tak samotným Sauronem, ale Nejvyšší elfský soud rozhodl, že když už jsou všichni stejně dávno zpátky, nemá cenu se v tom dále šťourat. Gandalf se však urazil, odešel z veřejného života, otevřel si stánek vedle můstku v Khazad-dûm a prodává tam suvenýry s Balrogem.
Pravdou však zůstává, že i když jsme nedošli až TAM, poslední indicii jsme odvodili správně a na vypočítaném místě na nás čekal odemykací kód k finále, který jsme zadávali za opětovného nesouhlasného štěkotu našeho známého Vrrka od startovních souřadnic. A byli jsme rádi, že jsme konečně ZPÁTKY.

Letterbox je perfektně připravený a moc se mi líbila fantazie autorů, která dokázala i naprosto prozaické reálie současnosti přetavit v pohádkový svět Bilba Pytlíka, Gandalfa a jejich přátel. Na mnou obávané lezení na strom nakonec vůbec nedošlo, co víc si přát. Možná je to s podivem, ale nalezená schránka není největší, jakou jsem odlovil. Loni v Nymburce jsem viděl o pár trpasličích fousů větší. To však nic nemění na tom, že finále je úžasné. Jen trošku zamrzelo hluchoněmé razítko, které nemělo čím se mi otisknout do notýsku.

Díky za ten zážitek a po zásluze dávám FP. A to není apríl.

Profily