24 - LEVA HORNI KNOFLIKOVA DIRKA

Místo

Start
Czech Republic
50° 47' 25.8612" N, 14° 42' 13.7412" E
Cache
Cache ID: 
GC29NYA
Typ: 
Unknown
Velikost: 
Small
Obtížnost: 
1.5
Terén: 
1.5
Nalezeno
Stav nálezu: 
Nalezeno
Nalezeno: 
14.08.2010 20:10
Pořadí: 
336
Naše hodnocení: 
4

#336 - 20:10. Uff! Tramtadadá, tramtadadá, mám to za sebou!

VELKÁ KNOFLÍKOVÁ VÁLKA aneb "Kdybych to byl býval vedel, tak bych sem byl býval... stejne šel".

V týdnu jsem dostal od Evy z týmu Fanda199 nabídku, jestli se nechci s rodinkou zúcastnit akce hromadného odlovu knoflíkových keší. Protože rodinka je na prázdninách mimo, domluvil jsem se s kolegou MegerSonem, který vzal dve svoje deticky, a vyrazili jsme.

Z Prahy jsme vyjeli v 8 hodin ráno. Povetrnostní podmínky byly velice zajímavé. Okluzní fronta: 356-42, 359-44, 360-30; teplá fronta: 350-38, 345-34, 341-33; výška, tlak, teplota, rosný bod: 570-954-7,6-3,6; 2.760-725-9,9-14. Uznejte sami, horší pocasí jsme si nemohli prát. Chvílemi mírne pršelo, jinak lilo jako z konve.

První postupná zastávka byla na 35 km silnice R10. Odtud jsme pak pokracovali na parkovište u rance Malevil. A zde došlo k prvnímu drobnému zádrhelu. Neposlouchal jsem dobre rady Milana z Fanda199, ale sveril jsem starost o cestu navigaci ve svém Oregonu. Ta nás vedla na Liberec a pak po R35. To by nevadilo, bohužel nedávné rádení vodního živlu zpusobilo, že na této trase byly jakési komplikace. Problémové místo, kolem kterého se vytvorily nekonecné kolony, jsme tedy zacali objíždet po méne problémových silnicích, což zpusobilo urcité zdržení. Na parkovište jsme dorazili se zpoždením. Ostatní, kterí jeli jinudy, na nás ješte pockali.

Oblíkli jsme si pláštenky a vyrazili kolem golfových hrišt do lesa vstríc prvnímu, rohovinovému knoflíku. Protože jsme v týmu meli s sebou dve MegerSonovy deti (10 a 8 let), nechali jsme rychlíky dávno pred sebou a šli si vlastním tempem. U keše jsme potkali cleny rodinného týmu ProKesTom, Sylvia999 a M.Mikádo, jejichž tempo bylo velmi podobné tomu našemu, takže jsme nakonec utvorili autonomní skupinku, ve které jsme absolvovali celý zbytek dne.

Zpocátku šlo všechno jako po drátkách. Od keše ke keši jsme se presouvali cca za 5 - 15 minut, podle terénu. Dokonce ustal i déšt, takže jediná voda, která nás trochu škádlila, byly obcasné potucky, plynoucí po cestách. Pak se to trochu zadrhlo. Po 7. knoflíku jsme ztratili optimální cestu a prodírali se dost desným terénem, prípadne si trochu zašli. Ale i to jsme zvládli a od 9. knoflíku jsme již zase šli víceméne po cestách pravých.

Obšívání knoflíku jsme zakoncili v 15:50, po peti hodinách od prvního logu. Ješte jsme si s Garrym dali particku golfu a pak jsme se zastavili v nedaleké hospode na jídlo, kde jsme v klidu spocítali souradnice bonusovek. Sbírání bonusových knoflíkových dírek již bylo trešnickami na dortu. Chtel bych ownery pochválit, že nás pro bonusovky nehnali nikam do horoucích pekel.

Poslední knoflíkovou dírku jsme odlovili ve 20:10, cca o 4 hodiny pozdeji, než naši kolegové. Sice jsme už nestihli odlovit žádnou další keš, ale nikdo z nás nevypadal, že by na neco takového mel náladu.

Pro nás všechny tohle byl první odlov nejakého obrazce nebo podobné série. Nemužu srovnávat, takže budu hodnotit pouze podle toho, jaký na me tato série udelala dojem. A byl to dojem pouze ten nejlepší. Owneri pro nás pripravili nádhernou procházku lesem; to my, Pražáci, potrebujeme jako sul. Témer všechny keše jsou umísteny nedaleko cest - moc nechápu, jak se mohlo podarit a zároven dodržet tvar obrazce; tady trochu podezrívám ownery, že nekteré cesty sami vyasfaltovali, abychom to meli jednodušší. Umístení krabicek a jejich zamerení je pohodové, s žádnou jsme nemeli problémy. Stacilo dojít na místo podle navigace a tam se rozhlédnout.

Takže díky vám všem, kterí jste se na vzniku této série podíleli, je to opravdu kus dobre vykonané práce. Díky ProKesTomovi, Sylvii999 a M.Mikádo za to, že nám celý den delali príjemnou spolecnost. A taky dekuji MegerSonovým prckum, že byli schopni celou tu túru zvládnout.

Jediným problémem tedy zustalo to celé zalogovat na gc.com. No, nejak jsem se s tím popasoval. Ješte jednou, díky.

Pozn.: Kráceno na povolenou délku logu.

TNLN

Profily