Bazilisek

Místo

Start
Czech Republic
50° 9' 6.0012" N, 14° 31' 20.3988" E
Cache
Cache ID: 
GC1C11A
Typ: 
Unknown
Velikost: 
Small
Obtížnost: 
4.0
Terén: 
2.5
Nalezeno
Stav nálezu: 
Nalezeno
Nalezeno: 
05.09.2010 18:40
Pořadí: 
363
Naše hodnocení: 
5

#363 - 18:40. Po dohode s ownerem loguji "found it" i pres disable.
Ikonka Baziliška me lákala již od té doby, co jsem minulý podzim s geocachingem zacal. Aby ne, však se nachází hodne blízko domovských souradnic. Zatím jsem ale vždy skoncil na úvodním mágove testu. Ne, že bych ho pokoušel nejak soustavne, ale cas od casu mi ikonka padla do oka a to jsem se pokusil v mágove testu uspet. Nejak se ale nedarilo a ctyri hvezdicky obtížnosti vzbuzovaly respekt.
Až tuto sobotu na me padnul nejaký splín. A nevím proc, rekl jsem si, že musím vyrazit na Baziliška. Když jsem si chtel vytisknout listing, zjistil jsem, že je disable. Baziliška nekdo vymudlil, bleskla mi hlavou cerná myšlenka. Podíval jsem se tedy na duvod a zjistil jsem, že jsou pouze nejaké potenciální problémy na st. 2 a owner to chce zkontrolovat. Procházku jsem ovšem potreboval jako sul, tak jsem se rozhodl, že vyrazím. Kdo ví, jestli na st. 2 vubec dojdu. A pokud ano, tak se podle situace na míste rozhodnu - pokud by to bylo nebezpecné pro me nebo pro krabicku, tak toho nechám a pockám, až to owner dá do porádku.
Vyrazil jsem tedy na úvodní souradnice. Zde jsem však objekt popisovaný v hintu nenašel, takže jsem pochopil, že uspet v mágove testu musím už hned na zacátku. Pomalu jsem se šoural k zastávce autobusu, že odjedu s neporízenou, ale ješte jednou jsem se podíval na zadání. A najednou me to trklo. Až jsem se zastydel, jak jednoduchý, až primitivní, máguv test je.
Rychle jsem zadal zjištené souradnice do navigace a hurá na st. 1. Nalezení krabicky s instrukcemi bylo dílem okamžiku. Ani instrukce zde uvedené mi kupodivu necinily žádné problémy, tak jsem pokracoval až k problematické st. 2.
Situace je tu taková: Po deštích je dutina stromu plná vody. Krabicka je ale uložena o neco výše, takže je v bezpecí, pouze pri neopatrné manipulaci by mohla spadnout do té vody v dutine. Co se týká popadaných vetví, jedna tam tak polovisí, ale nezdá se mi nebezpecná ani z hlediska zdraví, ani z hlediska odlovu. Takže jsem si instrukce na st. 2 precetl a podle popisu vyrazil.
Tohle byla po mágove testu asi druhá nejtežší cást celého odlovu. Po chvíli jsem nevedel, kudy presne jít, tak jsem to nekudy zkusil a nakonec jsem zjistil, že jsem uzavren v oplocené cásti. Zpátky se mi nechtelo, tak hurá pres plot a pokracovat v chuzi. Mezitím se sešerilo a já se prodíral mezi stromy. Po nejaké dobe, když jsem svého cíle nevidel, jsem se rozhodl nechat to na nedeli.
V nedeli jsem se vypravil ješte za svetla a hned jsem pochopil, že jsem vcera nezvolil tu správnou stranu. Ted už jsem byl správne a tak jsem za chvilku našel i instrukce na st. 3. Vybaven potrebnými pomuckami jsem byl, takže jsem snadno zjistil souradnice Baziliškova doupete. Vyrazil jsem na rozhodující boj.
Souradnice me dovedly kamsi, kde jsem zacal hledat Baziliškovo doupe. Marne. Jak jsem tak chodil kolem, zaslechl jsem praskot vetvicek. Že by se za mnou mlsne plížil sám Bazilišek?
Nakonec se ukázalo, že to je kolega kacer, který odlovil asi o deset minut dríve a když videl, jak pricházím, skryl se a pozoroval mé pocínání. Nakonec se mu me zželelo, vystoupil z úkrytu a dovedl me k doupeti, kolem kterého já jsem pred chvílí bez povšimnutí prošel. Díky, asi bych nakonec našel, ale trvalo by mi to o dost déle.
Takže rychle dokoncit úkol, ke kterému jsem se odhodlal, zneškodnit Baziliška a zalogovat se do logbooku.
Celá tato multi-mystery je perfektne pripravená, složitost úkolu je tak akorát, za bílého dne se dá projít bez problému i s detmi. A finále je naprosto bezkonkurencní. Smekám pred ownerem. Moc jsem se pobavil, splínu se zbavil a chystám se sem vypravit spolecne s dcerou.
Myslím, že duvody k disable nejsou, bylo to pouze preventivní opatrení. Ownera jsem kontaktoval a on mi sdelil, že v nejbližší dobe provede enable a abych se o svých zjišteních zmínil ve svém logu, což tímto ciním.
Ješte jednou moc dekuji za krásný zážitek a perfektne pripravenou hru.
TNLN

Profily