Anketni - nejhorsi kesky

Místo

Start
Czech Republic
50° 3' 55.692" N, 14° 29' 3.948" E
Cache
Cache ID: 
GC18F8V
Typ: 
Unknown
Velikost: 
Micro
Obtížnost: 
1.5
Terén: 
1.5
Nalezeno
Stav nálezu: 
Nalezeno
Nalezeno: 
27.12.2009 16:21
Pořadí: 
85
Naše hodnocení: 
4

#85 - 16:21. THX :)


Tak jsem k "nejhoršímu" listingu pridal i "nejhorší" log. At si owner trochu užije .
Nejdrív me listing dost vydesil. Ale pak mi zacaly být hrubky v každém slove, kde to jenom je možné, podezrelé...
Jinak téma nejhorší keše je na delší rozbor. Rozhodne jsem zacátecník (od 6.9.2009 doposud odloveno 88 keší), ale presto jsem si na urcité veci udelal názor.
Velice težko se mi vybírala keš do ankety. Uvedomil jsem si, že jsem vlastne na žádnou "echt" hroznou nenarazil. Nakonec jsem s težkým srdcem zvolil tu naši úplne první. A takovou jsme z ní pritom meli radost!
Ono je to opravdu težké. Pri prohlížení kompletní tabulky ankety jsem dost casto nalezl u nominovaných keší logy typu "Díky za peknou keš", "Perfektní krabicka" apod. Co pro jednoho perfektní nebo alespon prumerné, to pro jiného tragédie.
Taky jsem v ruzných diskusních fórech narážel na ruzné názory, jako podmínit zakládání nových keší urcitými kritérii, napr. až po odlovení urcitého poctu keší (nejcasteji 100), pouze pro PM, za každých 100 odlovených keší umožnit založit jednu vlastní apod. Nepovažuji to za relevantní. Nikde není psáno, že novácek nemuže založit perfektní a oblíbenou keš, ani to, že zkušený lovec (natož ten, který si zaplatí PM) bude produkovat bájecné keše. Do urcité míry tyto návrhy chápu, ale nesdílím.
Stejne tak názor, který jsem kdesi precetl (je to parafráze, autora již neznám a nechce se mi ho dohledávat, takže pokud se v tom pozná a ozve se mi, tak ho doplním): "Vždyt proto ten geocaching deláme, abychom poznali zajímavá místa." Ani s tímto názorem nesouhlasím. Mne se na geocachingu líbí práve to, že je tak mnohovrstevný a nabízí spoustu možností, jak se jím bavit. Nekdo si pomocí nej plánuje turistické výlety na hezká místa (napr. autor výroku), jiného baví tríbit si duvtip pri luštení mysterek, nekdo se honí za FTF, nekdo sbírá body za jednotlivé odlovy a chce se umístit vysoko v žebríccích lovcu, nekdo sbírá jen tak. Je, bohužel, obecným rysem považovat svuj zpusob používání za ten jediný správný a logický a vše, co se z nej vybocuje, kritizovat nebo ješte hure chtít zakazovat. Zapomíná se, že co se nelíbí mne, muže se líbit nekomu jinému.
Já se za každou keší snažím videt vloženou energii jejího autora. Na zacátku byl pokus pobavit ostatní kacery, prispet svou troškou do mlýna. Pak následovala urcitá investice, a to jak financí, tak casová a invencní. Samozrejme, v nekterých prípadech ta investice je menší, v jiných vetší. Nekomu je také shury dáno, jinému ne.
Nemyslím si, že by se za každou cenu melo jenom chválit, protože s tím mel autor nejakou práci. To urcite není správné a vyvolávalo by to falešné pocity. Vyjádreme tedy své názory v logu anebo v anketách. Ale nezapomínejme na to, že kdo nic nedelá, ten nic nezkazí. A také, že není na svete clovek ten, aby se zavdecil lidem všem.
Kdo tento muj bezkonkurencne nejdelší log dolouskal až sem, již urcite chápe, proc jsem príslušnou keš do ankety uvedl s težkým srdcem, i když patrí mezi záhraby a pohozenky.
Proto taky nebudu hodnotit jako nejhorší tuto keš, protože to byl od autora zámer se vším všudy. Naopak, pridám body.
A na záver pro toho, kdo má opravdu zájem o muj názor: Tradicionálky by opravdu asi mely upozornovat na nejaké zajímavé místo (nemusí to být za každou cenu místo hezké, ale urcite by melo být zajímavé, treba taková stará budova kdysi vehlasné továrny si, podle mého názoru, tradicionálku zaslouží). U multiny je to komplikovanejší, tam hodne záleží na námetu a zpracování. U mysterky ale, dle mého názoru, je nejduležitejší rozlousknutí hádanky, šifry, mentální souboj kacera s autorem a vlastní fyzický odlov a zalogování je pouze stvrzením úspechu; proto si myslím, že fyzické uložení mysterky nemusí být na žádném hezkém ani zajímavém míste. Ostatní typy keší nebudu rozebírat, tam je to asi zrejmé.
A to už je opravdu všechno.

Profily