Mestske lazne

Místo

Start
Czech Republic
50° 43' 20.46" N, 15° 10' 0.3" E
Cache
Cache ID: 
GC1XCD9
Typ: 
Traditional
Velikost: 
Micro
Obtížnost: 
1.5
Terén: 
1.5
Nalezeno
Stav nálezu: 
Nalezeno
Nalezeno: 
21.05.2014 12:46
Pořadí: 
1576
Naše hodnocení: 
3

#1576 - 12:46. Jednoduchá, rychlá keška... by to byla, kdyby... Ale popořadě.

Přijel jsem dnes do Jablonce pracovně. Po skončení schůzky jsem si před návratem do Prahy chtěl odlovit nějakou rychlou keš, protože jsem celkem spěchal. Můj zrak padl nakonec na tuto, protože se mi zdálo, že s ní nebude žádný problém. Bez problémů jsem došel až téměř k ní a pohledem mi bylo jasné, kde je. Jenže poblíž stál nějaký pán. Tak jsem si sednul na lavičku a chvilku čekal. Jenže on se neměl k odchodu. S někým se tam bavil a po chvilce jsem zjistil, že se jedná o starou paní (tak cca 80 let). Auto měli zaparkované na příjezdu k lávce. Říkal jsem si, že se tam asi vyvětrávají a brzy odejdou. Jenže opak byl pravdou. K odchodu se tedy vůbec neměli. Paní chodila sem a tam, i když už bylo vidět, že hůř chodí, lezla různě do křoví a zpátky, prostě dělala věci, jejichž smysl mi unikal. Kdyby neprolézala místa tak daleko od kešky, skoro bych si myslel, že taky loví.

Pomalu jsem prošvihnul ten správný okamžik, kdy to vzdát. Pak už se to přehouplo do situace: přece tady nebudou celé odpoledne, jednou musejí odejít. Prostě jsem už to chtěl dát. Jenže jejich vytvralost byla přímo vražedná. Kdyby se zavíralo za myšlenky, tak už sedím někde na doživotí. Taky už jsem začal být zvědavý na to, co tam vlastně dělají. Postupně jsem zjistil, že v tom hrála roli kočka, pán měl taky v ruce zvířecí přenosku. Říkal jsem si, že tam nejspíš venčí kočku. Ale proč proboha tak dlouho? Nakonec pán vzal přenosku, nasedl do auta a konečně odjel. Ale paní tam ještě zůstala. Začal jsem se obávat, že tam bude čekat, až se pán vrátí. Pomalu se blížil konec zaplaceného parkování a taky jsem se potřeboval vrátit do Prahy. Paní po sobě ale sbalila fidlátka a konečně se pomalu odšourala. Po zhruba 45 minutách čekání! (Jak dlouho tam byli předtím, než jsem přišel, netuším.)

Rychle jsem se vrhnul ke keši a zalogoval se. Celé mi to trvalo asi půl minuty.

Nakonec jsem nevydržel a šel prozkoumat, co tam ti lidi tak dlouho dělali. A zjistil jsem, že pod lávkou si vybudovali kotce a chovají tam nejspíš kočky. Oba boky pod lávkou mají zakryté plentami a uvnitř je kočičí ubytovna. Paní je tam evidentně krmila a nejspíš jim to tam i čistila. Takže jsem dopadl podobně jako kolega z tohoto logu. Akorát on odešel a vrátil se později.

Taky jsem si všimnul, že toto umístění keše je celkem nové, cca měsíc. Nevím, jestli si té kočičárny owner všimnul, v každém případě ale určitě bude docházet k tomu, že se tam občas potkají kačeři s tou paní. Ten útulek vypadá, že tam je určitě delší dobu. Musím se přiznat, že mám z toho docela zvláštní pocit.

V každém případě ale díky za keš, jejíž odlov dopadl úplně jinak, než jsem předpokládal. Ale nakonec jsem uspěl. TNLN

Profily