Předmět nebo postava se může nacházet na některém z těchto míst:
•Nikde - předmět či postava poletuje kdesi v mimoprostoru, hráč o nich neví a nemůže s nimi nijak pracovat. Je ideální použít tuto volbu jako odkladiště těch, které zrovna do hry nijak nezasahují. Analogie se střídačkou v hokeji se přímo nabízí.
•V inventáři hráče - předměty a postavy, které má hráč u sebe. Ty může používat kdykoliv, ať se nachází v zóně nebo mimo zóny. Můžeme si představit, že předměty hráč nese v nějakém vaku, postavy jej doprovázejí.
•V zóně - předměty leží, případně postavy čekají na nějakém konkrétním místě, které je reprezentováno zónou. Takové předměty jsou dostupné hráči pouze v případě, že do této zóny vstoupil, případně se k ní přiblížil. Některé mohou být viditelné odkudkoliv, stačí, je-li příslušná zóna aktivní. Vše závisí na tom, jak je definována její položka Zobrazit objekty.
•V inventáři postavy / předmětu - předmět se také může nacházet v inventáři nějaké postavy, zatímco postava se může nacházet v inventáři předmětu. Neznamená to však, že pokud vidím postavu, která má v inventáři nějaký předmět, vidím zároveň i tento předmět. Tak to není. Přesto nemusíme tuto možnost nikterak zatracovat, protože nám může při tvorbě dobře posloužit.
Jakmile jsme si pro předmět nebo postavu zvolili lokaci, zpřístupní se nám políčko pro upřesnění jejich pozice. Standardně je v něm uvedeno „Kdekoli“ a znamená to, že bližší určení místa není důležité. To bude asi případ většiny předmětů a postav.
Máme však možnost určit GPS souřadnice umístění objektu. V takovém případě nám přehrávač umožní nechat se na takový objekt navigovat. Můžeme být tedy autorem navedeni na nějaké konkrétní místo, samozřejmě musíme brát v potaz přesnost přístroje.
Souřadnice objektu můžeme vepsat ručně, nebo použít zjednodušený editor zón. Jediným rozdílem bude to, že nám umožní definovat pouze jeden bod.
Ačkoliv zvolíme konkrétní pozici objektu, bude tento viditelný podle nastavení položky Zobrazit objekty i v případě, že nebudeme stát přímo u něj. Stejně tak budou dostupné i všechny jeho aktivní příkazy - viz níže. Pokud tedy budeme mít jednu rozsáhlou zónu, hráč bude stát na jednom konci a předmět nebo postava na druhém konci, přesto budou hráči dostupné. Určování konkrétní pozice se tak může jevit jako zbytečná formalita. Ve většině případů to bude pravda, přesto je možné tuto vlastnost smysluplně využít. Podrobnosti si ale necháme na některé z dalších pokračování.