Na téměř úplný závěr si povězme o rozdílech mezi předměty a postavami.
Sekce Věc (pouze u předmětů)
V sekci Věc, která se nachází pouze u předmětů, můžeme určit dva na sobě nezávislé stavy:
•Uzamčena - je-li zaškrtnuto, pak je věc zamknutá, není-li zaškrtnuto, je věc odemknutá.
•Otevřena - je-li zaškrtnuto, pak je věc otevřená, není-li zaškrtnuto, je věc zavřená.
K čemu je to dobré? Inu, k čemukoliv. Tato zaškrtávátka jsou dána plně k dispozici autorům. Jejich názvy samy napovídají, jak je využít. Máme-li předmět Dveře, můžeme uvést, jestli jsou otevřené nebo zavřené. Abychom jimi mohli projít, musí být otevřené. Jsou-li zavřené, musíme je nejprve otevřít. Abychom je mohli otevřít, nesmí být zamčené. Pokud jsou zamčené, musíme je nejprve odemknout.
Podobně jako u dveří, můžeme tyto volby použít třeba u truhly. Není nutné používat obě, můžeme klidně použít jen jednu, např. magické oko může být otevřené nebo zavřené, ale už těžko bude zamčené.
Sekce Postava (pouze u postav)
U postavy můžeme definovat její pohlaví. Na výběr máme z těchto možností Muž, Žena, To. Jak vidíte, autoři wheriga byli velmi pokrokoví, předjímali to, co se dnes děje v některých zemích jako Austrálie nebo Německo, a již tenkrát zařadili do svého konceptu třetí pohlaví. Na druhou stranu, jestliže se informace, zda je věc zamčená nebo otevřená, dá vhodně využít, informace o pohlaví je téměř bezcenná. Navíc Urwigo v současné verzi tuto položku špatně interpretuje, takže je potřeba použít kombinaci diagramu s LUA kódem, což představuje zbytečnou komplikaci. Ale kdo chce, možná na nějaké použití přijde.