Řekli jsme si, že předmět nebo postava mohou být na začátku umístěny v některé zóně, v inventáři hráče nebo postavy, anebo mohou být tzv. nikde, odkud hru nijak neovlivňují. Toto umístění není neměnné a my je můžeme v průběhu hry libovolně měnit.
K tomu nám poslouží diagramová akce Přesuň. Jakmile ji umístíme do diagramu, musíme určit dva parametry: co budeme přesouvat a kam.
Na levou stranu akce umístíme objekt, který chceme přesouvat. Vybereme si ho samozřejmě ze spodního pravého panelu. Použít lze pouze předměty (věci) nebo postavy. Pokud bychom náhodou sem chtěli umístit cokoliv jiného, Urwigo nám to neumožní.
Na pravou stranu akce pak musíme umístit cíl přesunu. Zde máme možností více:
• Hráč - pokud přetáhneme na pravou stranu objekt Hráč (musíme přesouvat opravdu celý nerozbalený objekt), bude předmět nebo postava umístěna do hráčova inventáře a ten je uvidí v části Inventář.
• Zóna - pokud přetáhneme na pravou stranu konkrétní zónu, přesune se předmět nebo postava do této zóny. Ve správném okamžiku se pak hráči zobrazí v části Vidíte. Který okamžik to je, jsem popisoval v kapitole o zónách.
• Předmět, Postava - pokud přetáhneme na pravou stranu jakýkoliv jiný předmět nebo postavu, stane se přesouvaný objekt součástí jejich inventáře. Tuto možnost asi nebudeme za normálních okolností příliš volit, protože nemá žádný viditelný efekt.
• Není - pokud ponecháme pravou stranu nevyplněnou, tj. zobrazuje se text „není“, znamená to, že předmět nebo postava se přesune do „mimoprostoru“. V tuto chvíli nejsou pro hráče nijak dostupné.
V jednom okamžiku může být předmět nebo postava pouze na jednom z výše uvedených míst. Nic nám ovšem nebrání je v průběhu hry libovolněkrát přesunout tam, kam zrovna potřebujeme. Tak např. postava „Dědek“ z našeho příkladu s Perníkovou chaloupkou bude nejprve umístěn do zóny „Perníková chaloupka“. Pokud později Jeníček s Mařenkou utečou např. do zóny „Les“ a dědek je bude pronásledovat, můžeme ho po nějaké době do této zóny taky přesunout.